Hvem er vi?

Gammo.dk er en forening af mennesker der gør en forskel for kræftramte og deres pårørende. Foreningen ikke er et ikon inden for kræftområdet, som f.eks. Kræftens Bekæmpelse, Gammo.dk gør forskellen ved at dele pengene ud til mennesker, der er ramt af kræft eller er pårørende til et menneske med kræft. Gammo.dk har blandt andet delt penge ud til Børns vilkår, kræftskolen ved afd. X på Odense Universitets Hospital, Mini rådgivningen i Svenborg, Dallund Slot og en masse private personer.

Foreningen tjener primært sine penge ved at arbejde som servicevagter ved forskellige af landets festivaler og kulturelle arrangementer.

Bestyrelsen
Bestyrelsen består af frivillige og ulønnede medlemmer der tager sig af den daglige drift af foreningen. Medlemmerne mødes jævnlig og varetager bl.a. planlægning af vagt-opgaver samt donationer.

Bestyrelse er sammensat af følgende medlemmer:

Formand
Per Outzen – per@gammo.dk
Tlf.: 22 79 86 00

Næstformand og medieansvarlig
Anne Jakobsen – anne@gammo.dk
Tlf.: 52 72 21 47

Kasserer
Pia Frandsen – Pia@gammo.dk
Tlf. 51 46 75 68

Bestyrelsesmedlem og donationsansvarlig
Pernille Skytte – Pernille@gammo.dk
Tlf.: 30 54 88 45

Bestyrelsesmedlem og “kærlighedsminister”
Maja Haugstrup Birkelund – Maja@gammo.dk
Tlf.: 41 29 61 05

Suppleant
Tommy Nielsen – Tommy@gammo.dk