Om os

Gammo.dk er en forening af mennesker der gør en forskel for kræftramte og deres pårørende. Foreningen ikke er et ikon inden for kræftområdet, som f.eks. Kræftens Bekæmpelse, Gammo.dk gør forskellen ved at dele pengene ud til personer, der er ramt af kræft eller er pårørende til en person med kræft. Gammo.dk har blandt andet delt penge ud til Børns vilkår, kræftskolen ved afd. X på Odense Universitets Hospital, Mini rådgivningen i Svenborg, Dallund Slot og en masse private personer.

Foreningen tjener primært sine penge ved at arbejde som servicevagter ved forskellige af landets festivaler og kulturelle arrangementer.

Bliv medlem
Hvis du ønsker at blive medlem. klik her for at gå til indmeldelsesformularen.

Bestyrelsen
Bestyrelsen består af frivillige og ulønnede medlemmer der tager sig af den daglige drift af foreningen. Medlemmerne mødes jævnlig og varetager bl.a. planlægning af vagt-opgaver samt donationer.

Bestyrelse er sammensat af følgende medlemmer:

Formand
Per Outzen – per@gammo.dk

Kasserer
Johnny Larsen – johnny@gammo.dk

Bestyrelsesmedle om donationsansvarlig
Anne Jakobsen – anne@gammo.dk

Næstformand og medieansvarlig
Mikkel Larsen – mikkel@gammo.dk

Bestyrelsesmedlem
Maja Birkelund – maja@gammo.dk

Suppleant
Ole Kobberup – ole@gammo.dk